گرانول کلرید کلسیم (CaCl2)

کاربرد ها:

 • استفاده در حفاری های نفت و گاز
 • ذوب یخ و برف در جاده ها
 • تثبیت خاک و کنترل گرد و غبار و ریزگردها در جاده ها و بیابان ها
 • تسریع کننده فرآیند گرفتگی در بتن
 • فرآیندهای صنعتی از قبیل صنایع پلاستیک، تولید نمک کلسیم، تسهیل فرآیند تصفیه فاضلاب و …
 • بتن سازی
 • سایر….

تماس بگیرید: 09133605506

معرفی کلرید کلسیم

کلرید کلسیم صنعتی یک ماده شیمیایی است که از ترکیب کلسیم و کلر تشکیل شده و در آب به راحتی حل می‌شود. این ماده برای ،خشک‌سازی سطوح ، سرد‌کنندگی، سرعت بخشیدن به سخت شدن بتن، جلوگیری از یخ‌ زدگی و تثبیت گرد و غبار در جاده‌ها و محیط های بیابانی و بسیار سرد، تهیه سیالات حفاری و تولید مواد غذایی کاربرد دارد . این ماده به صورت پودر، پرک، دانه یا محلول فروخته می‌شود و در دمای بالای ۷۷۲ درجه سانتی‌گراد مذاب می‌شود. این ماده رطوبت را به شدت جذب می‌کند و باعث افزایش کلسیم در مواد غذایی می‌شود.

خرید کلرید کلسیم صنعتی

خرید کلرید کلسیم صنعتی برای بسیاری از صنایع مختلف مورد نیاز است بنابر این بسیاری از صنایع به خرید کلرید کلسیم CaCl2 می پردازند. ما در شرکت شیمی گستر به تولید این محصول پرداخته ایم که میتوانید با ارتباط با کارشناسان بازرگانی ما در شیمی گستر به خرید کلرید کلسیم مورد نیاز خود بپردازید. کلرید کلسیم گرانول به عنوان یک تثبیت دهنده خوب دارای خواص شیمیایی است که باعث میشود تا گرد و غبار برروی سطوح و یا برف برروی سطح جاده را بتوان ذوب یا کنترل نمود. اگر برای خواص کنترل گرد و غبار کلرید کلسیم به دنبال خرید کلرید کلسیم صنعتی هستید میتوانید به آسانی با شماره های بازرگانی شیمی گستر تولید کننده محلول کلرید کلسیم در ارتباط باشید.

کاربرد کلرید کلسیم

کاربرد کلرید کلسیم گرانول را در این بخش از مقاله سایت شیمی گستر برایتان توضیح میدهیم، با ChemyGostar تا پایان این توضیحات محصول همراه باشید. کلسیم جزوء فراوان ترین ماده معدنی در پوسته زمین می باشد. کلرید کلسیم، که به صورت شیمیایی به عنوان CaCl2  شناخته می شود، یک نمک معدنی شور مزه می باشد.

کلرید کلسیم در آب محلول بوده و به شدت جاذب رطوبت است و به عنوان نمگیر نیز شناخته می شود. این ماده باید در بسته بندی های ضد هوا و رطوبت نگهداری شود. این نمک در واکنش های جانشینی استفاده شده و به آسانی جایگزین کاتیون دیگر می شود.

کلرید کلسیم گرانولی مانند نمک سفره (کلرید سدیم) آب را از محیط خود جذب کرده و آن آب را برای مدت طولانی نگه می دارد و در نتیجه علف های هرز را از بین می برد، که در نهایت از تشنگی می میرند.

به عنوان یک ماده مایع یا جامد، می تواند به سایر مواد شیمیایی عامل از بین بردن علف های هرز اضافه شود. توانایی نگهداری آب نمک علاوه بر ویژگی های علف کش خود، باعث می شود که علف کش های شیمیایی دیگر خشک نشوند و گاهی اوقات قابل اشتعال نشوند.

کلسیم کلرید علفهای هرز سالیانه را از بین می برد، مانند علف های هرز (Stellaria media) و به علف های هرز چند ساله آسیب می رساند.

همین اثر را روی یک ساله و چند ساله مطلوب دارد. جذب خاک نمی شود و خاک را خراب نمی کند. اگر از گرانول کلرید کلسیم به عنوان ضدعفونی کننده زمستان استفاده شده است، بهترین روش درمان برای مناطق کاشت اطراف این است که آنها را با آب بشویید.

اگر از آن برای کنترل علف های هرز استفاده شود، کلرید کلسیم به جای گیاهان در باغ، برای درمان نقطه ای علف های هرز نیز استفاده می شود. محلول های کلرید کلسیم را از چشم دور نگه دارید، زیرا تماس با آن ممکن است باعث تحریک چشم شود.

کاربرد این محصول در حفاری های نفت و گاز، ذوب یخ و برف در جاده ها و همچنین تثبیت خاک و کنترل گرد و غبار و ریزگردها در جاده ها و بیابان ها، فرآیندهای صنعتی از قبیل صنایع پلاستیک، تولید نمک کلسیم، تسهیل فرآیند تصفیه فاضلاب تسریع کننده فرآیند گرفتگی در بتن می باشد.

ردیفکاربرد کلرید کلسیم
1تثبیت گرد و غبار و شن محیط های بیابانی
2تثبیت و کنترل یخ و جلوگیری از یخ زدگی
3استفاده کلرید کلسیم در بتن

ویژگی های مهم کلرید کلسیم

سه ویژگی مهم، کلرید کلسیم را برای کاربردهای مختلف مفید می‌سازد. اولین ویژگی آن خاصیت آب شدن است، که توانایی تبدیل شدن به مایع با جذب رطوبت از هوا را دارد. دومین ویژگی آن رطوبت سنجی آن است، که توانایی بالایی در جذب رطوبت بدون تبدیل شدن به مایع را دارد.  این توانایی برای کشیدن رطوبت از هوای به ظاهر خشک، جاده را در سطح نسبتاً یکنواختی از رطوبت حفظ می کند.

CaCl2

CaCl2

کلسیم کلرید یک نمک معدنی است که از ترکیب عنصرهای کلسیم و کلر به دست می‌آید و فرمول شیمیایی آن CaCl2 است. این ماده به رنگ سفید، به شکل جامد و بدون بو است و در آب به خوبی حل می‌شود. این ماده رطوبت را جذب می‌کند و به عنوان یک خشک‌کننده و نمگیر عمل می‌کند.  کلرید کلسیم دارای خواص شیمیایی و فیزیکی متفاوتی است. برخی از این خواص عبارتند از:

CaCl2 → Ca + Cl2

نتیجه ارزشمند اثر اتصال بر ذرات و سنگدانه در پایه جاده است، در نتیجه پایه را تثبیت کرده و از گرد و غبار جلوگیری می کند. سومین ویژگی مهم کلرید کلسیم گرمازایی بودن آن است. به این معنی است که با حل شدن، گرما آزاد می کند. این ویژگی آن را به یک ضد یخ خوب برای برف و یخ تبدیل می کند. . با این حال، این «گرمای واکنش» می‌تواند دمای آن را به اندازه‌ای کافی افزایش دهد تا برای کارگرانی که کلرید کلسیم به صورت پودر یا گلوله‌ای را در محلول مخلوط می‌کنند، بی خطر باشد.

سه مدل کلرید کلسیم

کلرید کلسیم دارای سه مدل پکیج برای استفاده می باشد. در این بخش از مقاله در مورد انواع مدل های کلرید کلسیم برایتان میگوییم. امیدواریم از این بخش از مقاله شیمی گستر بتوانید نهایت استفاده لازم را ببرید.

سه مدل از کلرید کلسیم وجود دارد:

 • به صورت پودر یا نوع I در کیسه های 100 پوندی با محتوای 77 تا 80 درصد کلرید کلسیم و آب متبلور عرضه می شود.
 • به صورت گلوله ای یا نوع II در کیسه های 80 پوندی با محتوای 94 تا 97 درصد کلرید کلسیم و کمتر از 1% آب متبلور
 • مایع در واگن های مخزن راه آهن و کامیون های تانکر با مواد شیمیایی با غلظت 32، 35 و 38 درصد

کاربرد کلرید کلسیم برای ذوب یخ

کلرید کلسیم یک نوع سول کلسیم و کلر است که برای ذوب یخ روی جاده‌ها و محوطه‌های پیاده‌رو استفاده می‌شود. این ماده باعث می‌شود که نقطه ذوب یخ کاهش یابد و هنگام حل شدن در آب، گرما تولید می‌کند و باعث ذوب سریع یخ می‌شود.

برخی از مزایای استفاده از کلرید کلسیم برای یخ زدایی جاده عبارتند از:

 • کارایی بالا: کلسیم کلرید می‌تواند در دماهای پایین تا منفی ۳۰ درجه سانتیگراد (منفی ۲۲ درجه فارنهایت) یخ را ذوب کند و بهتر از نمک (کلرید سدیم) عمل می‌کند.
 • سرعت بالا: کلرید کلسیم هنگام حل شدن در آب، گرما تولید می‌کند و باعث می‌شود که یخ به سرعت ذوب شود.
 • پایداری بالا: کلرید کلسیم به خوبی به سطح جاده متصل می‌شود و با باد و ترافیک پخش نمی‌شود. همچنین رطوبت را جذب می‌کند و از تشکیل چاله و ترک در جاده جلوگیری می‌کند.
 • قابل دسترس: کلرید کلسیم به صورت پودر، پرک، گرانول و محلول در بازار موجود است و قابل حمل و نگهداری است.

کاربرد کلرید کلسیم در مالچ پاشی بیابان و تثبیت گرد و غبار

کلرید کلسیم مایع موجود در شرکت شیمی گستر بطور گسترده در فرآیند بیابان زدایی و مالچ پاشی بیابان ها استفاده میشود و نقش تثبیت کننده خاک و کنترل گرد و غبار در جاده ها و بیابان ها را ایفا می کند.

دومین کاربرد بزرگ کلرید کلسیم از ماهیت رطوبت سنجی و چسبندگی هیدرات های آن بهره می برد. کلرید کلسیم بسیار رطوبت سنجی است و هیدراتاسیون آن یک فرآیند گرمازا است. یک محلول غلیظ یک لایه مایع را روی سطح جاده های خاکی نگه می دارد که تشکیل گرد و غبار را سرکوب می کند. ذرات ریز گرد و غبار را در جاده نگه می دارد و یک لایه بالشتک ایجاد می کند. اگر اجازه داده شود که اینها منفجر شوند، سنگدانه بزرگ شروع به جابجایی می کند و جاده خراب می شود. استفاده از کلرید کلسیم نیاز به دانه بندی را تا 50 درصد و نیاز به مواد پرکننده را تا 80 درصد کاهش می دهد. Calcium chloride

کلرید کلسیم را می توان در طول سال یا بعد از پاشش و شکل دهی به سطح جاده اضافه کرد. بهترین نتایج در هنگام حفظ جاده در فصل بهار زمانی که جاده هنوز رطوبت ناشی از باران های بهاری را دارد به دست می آید. این نگهداری باید شامل افزودن سنگدانه ها و ریزدانه های جدید، در صورت نیاز، همزمان با پاشش و شکل دادن به سطح جاده به صورت تاج مناسب باشد. مشخص شده که یک تاج خط مستقیم 1/2اینچ در هر فوت رضایت بخش تر است. بسیار مهم است که گودال های قرضی برای زهکشی خوب شکل داده شوند، زیرا آب ساکن عامل اصلی خرابی چاله ها و پایه جاده ها است. کلوورت ها نیز باید تمیز و تعمیر شوند.

برای بکارگیری از کلرید کلسیم به صورت پودر و گلوله ای، می توان از پخش کننده های حفاری آهکی معمولی، پخش کننده های درب عقب یا پخش کننده های دیسکی اسپینر استفاده کرد. برای کلسیم کلرید مایع، می توان از کامیون های تانکر با میله های اسپری استفاده کرد. پس از استفاده، تمام تجهیزات باید از باقی مانده کلرید کلسیم تمیز شوند تا از خوردگی جلوگیری شود. میزان کاربرد توصیه شده توسط تولیدکنندگان  برای کلرید کلسیم پودری و معادل آن به صورت گلوله ای و مایع از 1 تا 1.5 پوند پودر در هر یارد مربع برای جاده های تازه بازسازی شده یا برای جاده های بازسازی شده در فصل های قبل 5/. تا 1 پوند در هر یارد مربع می باشد. این نرم افزار محدوده 1.5 پوند پودر در هر یارد مربع که توسط راهنمای تعمیر و نگهداری 1976 AASHX) (انجمن آمریکایی مقامات بزرگراه و حمل و نقل ایالتی توصیه شده را مطابقت می دهد.

در جدول زیر (1) کاربردهای کلرید کلسیم به صورت مایع، پودر و گلوله ای را فراهم می کند. هنگام استفاده از کلرید کلسیم به صورت پودر یا گلوله، جاده باید مرطوب باشد. بعد از آنکه کلرید کلسیم پخش شد، یک کامیون آب باید سطح را خیس کند تا همه پودرها یا گلوله ها حل شوند. هنگام تغییر شکل جاده، علاوه بر پخش کلسیم کلرید ، ممکن است پاشش آن با مصالح جدید مخلوط شود.

جدول  نرخ های معادل کاربرد (فرمول های خاص را در زیر ببینید):

جدول نرخ های معادل کاربرد

جدول نرخ های معادل کاربرد

کاربرد کلرید کلسیم در بتن سیمان

کلرید کلسیم همانطور که گفتیم به عنوان مواد افزودنی برای بتن استفاده میشود و مقدار کلرید کلسیم مورد استفاده نباید بیش از 2% باشد ، همچنین بهتر است که بصورت محلول به سنگدانه های موجود در درام مخلوط کن یا به عنوان بخشی از آب میکسر (مخلوط کننده) اضافه شود. در نتیجه این عملکرد مقدار کل آب مخلوط  کننده مورد نیاز کاهش می یابد.

لیست کاربرد های کلرید کلسیم

 • در بتن
 • تصفیه فاضلاب
 • حفاری نفت و گاز
 • ذوب یخ و برف در جاده ها
 • استفاده در صنایع پلاستیک
 • فرآیند های نیازمند جذب آب
 • استفاده در تولید نمک کلسیم
 • تثبیت کننده خاک و کنترل گرد و غبار در جاده ها و بیابان ها

کیفیت کلرید کلسیم شرکت شیمی گستر

شیمی گستر کلرید کلسیم را با کیفیت بالا و مناسب به صورت جامد و محلول برای کاربردهای صنعتی تولید می نماید. کلرید کلسیم ما به صورت فرآوری مواد معدنی، سنتز می گردد. کلرید کلسیم ما به شکل مایع و دانه های غلیظ محلول موجود است. همچنین کلرید کلسیم تولیدی به صورت کیلویی و یا تناژ و به شکل مایع شفاف در غلظت های 40 درصد موجود است.

قیمت کلرید کلسیم صنعتی

قیمت کلرید کلسیم صنعتی CaCl2 موردی مهم است که شرکت ها برای خرید به دانستان آن نیاز دارند، ما در بازرگانی شرکت شیمی گستر منتظر تماس شما و راهنمایی در مورد قیمت کلرید کلسیم یا قیمت CaCl2 هستیم. شما میتوانید به راحتی با شماره ها و راه های ارتباطی داده شده تماس گرفته و اطلاعات و قیمت مورد نیاز خود را از کارشناسان ما در شرکت شیمی گستر دریافت کنید. قیمت کلرید کلسیم بطور کلی بستگی به حالت مایع یا جامد آن دارد همچنین در خرید کلسیم کلرید از شیمی گستر میتوانید در مورد درصد خلوص این نوع از کلرید منیزیم از بازرگانی ما بپرسید و اطلاعاتی در مورد خلوص این محصول دریافت کنید.

جمع بندی

در این مقاله در مورد خرید کلرید کلسیم صنعتی CaCl2 صحبت کردیم و همچنین در مورد کاربرد کلرید کلرید کلسیم در مالچ پاشی بیابان ها و بیابان زدایی و همچنین در بتن گفتیم. در ادامه در مورد کیفیت و حالت مایع کلرید کلسیم تولیدی شرکت شیمی گستر گفتیم و همچنین در مورد سه مدل از کلرید کلسیم برایتان توضیح دادیم و در آخر در مورد قیمت CaCl2 نیز برایتان توضیح دادیم. امیدواریم از این مقاله در مورد کلرید کلسیم بهره علمی کافی را برده باشید. درصورت هر سوالی در مورد این محصول میتوانید با کارشناسان بازارگانی ما در شیمی گستر تماس گرفته و سوال خود را در مورد خرید کلرید کلسیم بپرسید.

برند

شیمی گستر

نوع

گرانول

برگه آنالیز

دارد

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “گرانول کلرید کلسیم (CaCl2)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *