کلرید منیزیم (MgCl2)

تماس بگیرید: 09133605506

کاربرد ها:

  • کنترل یخ و تثبیت جاده ها
  • استفاده در حفاری
  • استفاده در صنعت نساجی
  • خدمات آتش نشانی و کنترل حریق
  • کشاورزی و کود
  • سایر….

خرید کلرید منیزیم

کلرید منیزیم MgCl2 یک ترکیب مهم با کاربردهای مختلف در صنایع غذایی، کشاورزی، بهداشت، دارویی، چرم، به عنوان خوراک دام و محصولات زراعی، تعمیر و نگهداری جاده ها، صنعت ساینده و کاربردهای صنعتی است بنابر این بسیاری برای خرید این ترکیب شیمیایی دست به جستجو و بررسی می زنند. ما در این توضیحات برای محصول کلرید منیزیم برایتان در مورد خرید کلرید منیزیم، قیمت کلرید  منیزیم و کاربردهای کلرید منیزیم می گوییم. پس تا پایان این مقاله با شیمی گستر همراه باشید.

خرید کلرید منیزیم همانطور که گفتیم به دلیل کاربرد های بالایی که دارد برای شرکت هایی که نیاز دارند بسیار ضروری است و برای سازمان ها و شرکت ها اهمیت دارد. ما در شرکت شیمی گستر به تولید کلرید منیزیم می پردازیم و بر این تلاش هستیم ک محصول کلرور منیزیم خوب با کیفیتی مناسب در اختیار مشتریان خود قرار دهیم. مهمترین استفاده و مورد کاربردی که برای کلرید منیزیم نام برده میشود استفاده به عنوان محلول ضد یخ و برای کنترل یخ بزرگراه ها وهمچنین تثبیت گرد و غبار و بیابان هاست. 

بیشتر بخوانید: خاصیت ضد یخ کلرید منیزیم MgCl2

کلرید منیزیم چیست؟

منیزیم کلرید یا کلرید منیزیم یا کلرور منیزیم و یا نام رایج کلرید منیزیم صنعتی با فرمول شیمیایی MgCl2 با جرم مولی 95.211 گرم بر مول می باشد که شکل ظاهری بی رنگ یا سفید دارد. این ماده پرکاربرد و مفید است و با استفاده از سنگ معدن منیزینت (Magnesite) تهیه میشود. منیزیم کلرید بی آب دارای 25.5% منیزیم بنیادی از نظر جرم است. این نمک ها از نوع هالیدهای یونی معمولی هستند  که در آب بسیار محلول هستند.

کلرید منیزیم هیدراته را میتوان از آب نمک یا آب دریا استخراج کرد و فرآوری و استفاده نمود.

همچنین بخوانید: آرایش الکترونی منیزیم کلرید

این ترکیب شیمیایی به شکل طبیعی به صورت نمک وجود دارد که می تواند از رسوبات دریاچه ها برداشت شود. حلالیت بالای این محصول در آب، آن را برای تصفیه فاضلاب، مکمل های خوراک دام، تثبیت جاده ها، مواد ضد حریق و غیره مناسب می سازد.

کاربرد کلرید منیزیم

کلرید منیزیم در صنایع بسیاری استفاده دارد که در لیست و توضیحات زیر آنها را برایتان توضیح می دهیم.

ردیفکاربرد کلرید منیزیم
1کنترل یخ در جاده ها
2استفاده در صنعت نساجی
3استفاده در مواد ضدحریق
4استفاده در باغ داری و کشاورزی
5استفاده برای تصفیه فاضلاب

کاربرد MgCl2  در کنترل یخ

از منیزیم کلرید برای یخ زدایی در دماهای پایین بزرگرراه ها ، پارکینگ ها و پیاده روهای کنار جاده استفاده میشود. کلرید منیزیم با کاهش پیوند ها در یخ کمک می کند تا ماشین های برف پاک کن جاده را با بازده بیشتری پاک کنند. باید دقت گردد که کلرید منیزیم دوبرابر کمتر از کلرید کلسیم به بتن آسیب می رساند. همچنین مقدار کلرید منیزیم هنگام استفاده برای یخ زدایی باید تحت کنترل باشد. زیرا ممکن است باعث آلودگی محیط شود.

استفاده از کلرید منیزیم برای کنترل یخ یا جلوگیری از تشکیل بلورهای یخ برروی سطوح آسفالت و بتنی توسط شهرداری ها و راهداری ها استفاده متداولی است. البته برای دماهای پایین استفاده از محلول کلرید منیزیم استفاده بیشتری دارد. ترکیب کلرید منیزیم به برف ها نفوذ می کند و مانع از تشکیل پیوند هیدروژنی و مستحکم شدن برفها با مولکول های اطرافش می شود همین عامل سبب می شود یخ و برف آب شده و مشکل به وجود آمده برطرف شود.

در مقاله ای در سایت شیمی گستر که در ابتدای مقاله لینک آن را برایتان گذاشتیم گفتیم که در برخی مقالات علمی اشاره شده است که از کلرید منیزیم در کنار اوره و کلرید کلسیم و محلول نمک نیز استفاده میشود و همچنین برای دماهای -10 و کمتر از کلرید منیزیم بیشتر استفاده می گردد.

کاربرد کلرید منیزیم برای تثبیت بیابان ها

از منیزیم کلرید برای تثبیت شن ها و گرد و خاک و غبار استفاده می شود این ترکیب، فوق العاده جاذب الرطوبه بوده به همین دلیل رطوبت هوا را جذب میکند و با پاشیدن این محلول به روی خاک تمام ذرات و گرد و غبار را تثبیت می کند و باعث چسبیدن آنها به یکدیگر می شود. استفاده از این نوع ترکیب بیشتر برای کاربرد های خاص تر صورت می گیرد اما کلرید منیزیم را میتوان به عنوان یکی از عناصر در مالچ پاشی استفاده کرد.

کاربرد های کلرید منیزیم در صنعت

کلرید منیزیم در صنعت برای رنگدانه های صنعتی، پاک کننده های پسماند رنگدانه ها، ماشین های چاپ تولیدات نساجی و خنثی سازی فاضلاب های قلیایی  و غیره کاربرد بسیار دارد. در این بخش از مقاله در سایت شیمی گستر به معرفی کاربرد های کلرید منیزیم در صنعت و صنایع بزرگ می پردازیم. با ما تا پایان این توضیحات محصول خرید کلرید منیزیم همراه باشید.

کاربرد کلرید منیزیم در نساجی

 به جرئت میتوان گفت که شاید صنعت نساجی بزرگترین مصرف کننده‌ی بزرگترین مصرف کننده این ترکیب طبیعی در زمینه تولید چرم باشد. مجله “Water Research” نشان داده است که که کلرید منیزیم یکی از بهترین مواد کاربردی صنعتی سازگار با محیط زیست است. استفاده کلرید منیزیم در نساجی برای خنثی سازی و پاک سازی محصولات جانبی فاضلاب است و بسیار رایج استفاده می گردد.

کاربرد کلرید منیزیم در صنعت کود

از منیزیم کلرید میتوان به عنوان کود نیز استفاده کرد. Mg موجود در این ترکیب شیمیایی یک ماده مغذی حیاتی برای رشد گیاهان است و از آنجا که هسته مرکزی مولکول کروفیل را تشکیل می دهد به طور فعال در فتوسنتز گیاه دخالت می کند و بسیاری های سیستم های آنزیم را فعال می کند. به عنوان مثال کمبود منیزیم در گیاهان میتواند منجر به رشد ضعیف محصول گیاهی شود.

منیزیم ماده مغذی محرک است بنابر این کلرید منیزیم یا کلرور منیزیم به عنوان جایگزین منیزیم سولفات استفاده کرد تا از طریق تغذیه برگی به اصلاح کمبود منیزیم در گیاهان کمک کند. همچنین بهتر است بدانید که دوز توصیه شده کلرید منیزیم کمتر از دوز توصیه شده منیزیم سولفات است و این کار به دلیل کلر موجود در منیزیم کلرید است که در صورت استفاده بیش از حد، به راحتی میتواند به سطوح سمی برسد.

به نقل از ویکی پدیا: مشخص شده است که غلظت بالاتر منیزیم در گوجه فرنگی و برخی گیاهان مانند فلفل میتواند آنها را در معرض بیماری های ناشی از عفونت باکتری زانتوموناس کمپستریس قرار دهد، زیرا منیزیم برای رشد باکتری ضرور است بنابر این بایستی در استفاده از آن بسیار مراقب بود و کنترل داشت.

کاربرد کلرید منیزیم در صنایع شیمیایی

محلول

کلرید منیزیم  همچنین به عنوان ماده اولیه مهم غیرآلی در صنایع شیمیایی، جهت تولید ترکیبات منیزیم مانند هیدروکسید منیزیم، اکسید منیزیم و غیره استفاده می شود. بنابر این در این صنایع شیمیایی نیاز زیادی به خرید کلرید منیزیم پیدا میشود و باید استفاده شود.

کاربرد کلرید منیزیم در پزشکی

 در بخش پزشکی از منیزیم کلرید به عنوان ماده موثر در تنظیم pH خون همچنین انتقال پیام های عصبی در بدن، دافع کلسترول بد در خون،  و همچنین دفع کننده مهم مواد سمی موجود در بدن استفاده می شود. بنابر استفاده از کلرید منیزیم در پزشکی دارای اهمیت بالایی بوده و باعث رفع بسیاری از مواد سمی موجود در بدن میشود. البته بایستی دقت داشت که استفاده از کلرید منیزیم در پزشکی بصورت خالص صورت نمی گیرد.

استفاده از کلرید منیزیم در صنایع پزشکی و داروسازی صورت می گیرد و شرکت های داروسازی و پزشکی با رقیق سازی مناسب مطابق نیاز بدن انسان منیزیم کلرید را برای انسان قابل خوردن می کنند.

کیفیت کلرید منیزیم شیمی گستر

کلرید منیزیم (MgCI2) به صورت سنتزی در شرکت  شیمی گستر  تولید می گردد. این منبع معدنی منیزیم به دلیل خلوص بالا منحصر به فرد است و از کیفیت و خلوص بالایی برخوردار می باشد. شما میتوانید با گرفتن قیمت کلرید منیزیم از شیمی گستر و  خرید کلرور منیزیم  از ما به رفع نیاز شرکت و کار خود بپردازید.

مشخصات محلول کلرید منیزیم:

  • دانسیته: 1.32-1.29
  • غلظت: 32-28 درصد
  • اسیدیته (pH): 8.5-7.5

قیمت کلرید منیزیم چقدر است؟

قیمت کلرید منیزیم موجود در شرکت شیمی گستر به راحتی با تماس با شرکت و واحد بازرگانی و گرفتن استعلام قیمتی ممکن است. شما میتوانید با شماره های 09134281673 و 55805062-031 تماس گرفته و قیمت کلرید منیزیم  را از ما بپرسید. شرکت شیمی گستر با نظر  قیمت منیزیم کلرید  سعی خود را بر این داشته است که کیفیت محصولی بالا و همچنین قیمتی مناسب را به شما مشتریان عزیز تحویل دهد و رضایت همکاران و مشتریان ما از محصولات ما سرلوحه ماست.

کلام آخر

در این مقاله در سایت  Chemygostar  توضیح در مورد خرید کلرید منیزیم از شیمی گستر و همچنین اینکه کلرید منیزیم چیست پرداختیم، سپس در پاراگراف های بعدی در مورد کاربرد های کلرید منیزیم و مشخصات آن و سپس قیمت کلرید منیزیم پرداختیم. امیدواریم این مقاله توانسته باشید برای شما مفید واقع شده باشد. ما در شیمی گستر در تلاش هستیم که بهترین محصولات با کیفیت یا خلوص درصدی بالا تهیه و به مشتریان عزیز خود ارائه نماییم.

در صورتی که هر سوالی در مورد خرید کلرید منیزیم و قیمت کلرید منیزیم داشتید می توانید در بخش نظرات از ما بپرسید یا از شماره های بالای سایت استفاده کرده و با ما صحبت کنید.

برند

شیمی گستر

نوع

سنتزی _ محلول، جامد (پرک، پودر، گرانول)

برگه آنالیز

دارد

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کلرید منیزیم (MgCl2)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *